03Ağu/18

  Dekanın Mesajı

  Sevgili Öğrenciler;

      YKS2018’de başarılı olarak hem sizleri hem de ailelerinizi mutlu edecek bir puan elde ettiniz. Şimdi sizler bu zorlu maratonun ardından, hayatınıza yön verecek bir kararın eşiğindesiniz ve geleceğe umutla bakmaktasınız. Sahip olduğunuz heyecanı aileleriniz ile birlikte yaşıyor gibiyim…

     Erzincan şehrimiz; konumu, iklimi, sosyal ve sportif aktiviteler için uygun olan doğası ile sizleri keyiflendirecek, rahat ulaşım olanakları ve uygun konaklama fırsatlarıyla öğrencilik geçirilebilecek en iyi şehirlerden biri olma fırsatını size sunacaktır.

     Üniversitemiz; “Anadoluda Bir Dünya Üniversitesi” hedefi ile yola çıkmış kısa zaman da gerek ulusal ve gerekse uluslararası alanda kendine iyi bir yer edinmiş, ekonomik, sosyal, kültürel, tarihi ve siyasi açıdan bölgesinde ve dünyada lider konuma yükselen ülkemizin üstlendiği misyonu kavramış çağdaş bir eğitim kurumudur.

     Fakültemiz; altmış öğrenci ile eğitim ve öğretime başlayacağı için kalabalık sınıf ve laboratuvar ortamlarını unutun. Müfredatımızı öğrenci odaklı olarak hazırladığımız için seçmeli derslerimiz sizlerin ilgi alanlarına yönelik hazırlandı, derslerimiz yıllık ve dönemlik olacak, Klinik stajlar dördüncü sınıftan itibaren başlayacaktır.

     Fakültemiz; dekanlık, idari bürolar, konferans salonu, kütüphane, öğrenci kantini ve preklinik/fantom laboratuvarları ile dersliklerin bulunduğu ve inşası tamamlanmak üzere olan Ek Bina ile diş poliklinikleri, sekiz anabilim dalına ait öğrenci ve kürsü kliniği, genel ve lokal ameliyathane ve kafeteryanın bulunduğu Ana binasıyla Sağlık Kampüsünde 12 Mayıs 2018’den itibaren hizmet vermektedir.

     Bütün öğrencilerimizin öğle yemeği ihtiyaçları hem Yalnızbağ kampüsü hem de Sağlık kampüsü sosyal tesislerinde karşılanabilmekte ve Erzincan Üniversitesi Vakfı tarafından her yıl belli sayıda öğrencimize burs verilmektedir.

     Kalplerinde vatan, millet ve insan sevgisi olan, milli ve manevi değerlerine bağlı hekimler olarak yetiştirilmeniz amacıyla, nitelikli bir eğitim kadrosuyla görev yapmayı sürdürmek ve ülkemiz koşullarında mesleğini icra etmeye hazır yetkin ve donanımlı Diş Hekimleri yetiştirmek hedef ve azmini taşıyoruz.

     Sizleri saygın bir mesleğe adım atmaya davet ediyoruz.

   Prof.Dr.Alparslan DİLSİZ

   Kurucu Dekan